Logo
Мова інтэрфэйсу: BEМова інтэрфэйсу: PL

Festiwal Białoruskiej Piosenki Autorskiej. Jedyny taki w Polsce (2013)

– Ten festiwal ma tyle lat co współczesne Czechy i Słowacja, Unia Europejska i podatek VAT – żartował Piotr Bożko, wicestarosta powiatu bielskiego. Trochę sentymentalny, ale i uroczysty był tegoroczny Festiwal Białoruskiej Piosenki Autorskiej "Jesień Bardów”. W ciągu 20 lat istnienia impreza wyrosła na jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych mniejszości białoruskiej w ... болей »

Magiczna Jesień Bardów w Operze (2013)

Było klimatycznie, magicznie i … ciasno. Na koncert wieńczący XX edycję Festiwalu Jesień Bardów przyszła wierna i liczna publiczność. Widzowie szczelnie wypełnili Salę Kameralną i stali przed wejściem. Stąd pomysł, by przyszłoroczny koncert Jesieni Bardów w Białymstoku przenieść na Dużą Scenę. „Wszak to będzie „oczko”. Zróbmy więc wielką galę” – mówił ... болей »

XX Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej Bardauskaja Vosień (2013)

Bardauskaja Vosień 2013, czyli Jesień Bardów rozpoczęta. Bielsk Podlaski rozbrzmiewa liryczną muzyką i wspomina poprzednie edycje festiwalu. Koncert "VYTOKI" rozpoczął Aleś Kamocki piosenką "Čarhovaja Vosień", która wielokrotnie otwierała Festiwal. Następnie na scenie Bielskiego Domu Kultury pojawili się organizatorzy poprzednich edycji imprezy - Bogdan Simonienko, Łukasz Plewa, ... болей »

Bardauskaja Vosien, czyli bard po 20 latach. Zaczyna się festiwal (2013)

Jesień nastała, czas na festiwal Bardauskaja Vosien. Od czwartku (26.10) na cztery dni zagarnie sześć miejscowości w regionie, w niedzielę (27.10) trafi do Białegostoku. W tym roku festiwal białoruskiej poezji śpiewanej i piosenki autorskiej obchodzi okrągły jubileusz - dwudziestolecia. Rocznica i prestiż imprezy mają swoją wagę - to jedyny w Polsce międzynarodowy festiwal prezentujący ... болей »

Гурт «Нельга забыць» стаў пераможцам «Бардаўскай восені — 2012» (2012)

Гурт «Нельга забыць» стаў пераможцам «Бардаўскай восені — 2012» Сёлетняя «Бардаўская восень» была багатая на сюрпрызы. У яе межах гурт Ганны Хітрык Sounduk прадставіў беларускамоўную праграму, Зьміцер Вайцюшкевіч урэшце зайграў ... болей »

Zespół z Mińska zdobył Grand Prix festiwalu Jesień Bardów (2012)

Nielha Zabyć – zespół z Mińska został laureatem nagrody Grand Prix XIX Festiwalu Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej „Jesień Bardów” 2012. Grupę można było usłyszeć wczoraj podczas koncertu finałowego w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Oprócz nagrody finansowej zespół zdobył nagrodę Polskiego Radia Białystok - nagrania w profesjonalnym studiu Rembrandt. Nagrodę ... болей »

Trwa Bardauskaja Vosień. Przegląd białoruskiej piosenki (2012)

Niezwykły przegląd Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskie. W siedmiu miejscowościach prezentuje się dziesięciu wykonawców. Podczas festiwalu wystąpi m.in. Palina Respublika - laureatka nagrody Grand Prix festiwalu w zeszłym roku. Nasz festiwal z każdym rokiem ma coraz wyższy poziom - mówi Igor Łukaszuk, główny organizator Festiwalu Białoruskiej Poezji Śpiewanej ... болей »

Лаўрэат «Бардаўскай восені — 2012» Міхал Бараноўскі і гурт «Нельга Забыць»: Доўгатэрміновы рэцэпт перамогі (2012)

На Беласточчыне ў Польшчы 19-ы раз прайшоў фестываль «Бардаўская восень». Сёлета ў ім традыцыйна ўзялі ўдзел Зміцер Вайцюшкевіч, Лявон Вольскі, гурты BosaeSonca, Ilo&Friends ды іншыя. Упершыню з фестывальнай сцэны зайгралі гурты Sounduk ... болей »

Pora na bardów, czyli Bardauskaja Vosień (2012)

Przed nami kilka dni z poezją śpiewaną, zaangażowanymi songami, piosenkami autorskimi i satyrycznym spojrzeniem na rzeczywistość. A wszystko - po białorusku. Bo też i festiwal poświęcony jest białoruskim bardom. "Bardauskaja vosień" do niedzieli odwiedzi kilka miejsc w regionie, w tym Białystok. I, co ważne, na wszystkie imprezy wstęp wolny! W piątek festiwal trafi do Bielskiego Domu ... болей »

Bardauskaja Vosień 2012. Każdy koncert będzie inny (2012)

"Bardauskaja Vosień” to festiwal niezwykły. Przez pięć dni w siedmiu miejscowościach zaprezentuje się dziesięciu wykonawców. Nasz festiwal z każdym rokiem ma coraz wyższy poziom – mówi Igor Łukaszuk, główny organizator Festiwalu Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Bardauskaja Vosień”. – Zapraszamy na wszystkie wydarzenia. Wstęp jest bezpłatny, a żaden koncert ... болей »

Liście już pożółkły, czas na Jesień Bardów (2012)

Pięć dni, siedem miejscowości i dziesięciu wykonawców. Znamy już program Festiwalu "Bardauskaja Vosień 2012"! Lavon Volski, Źmicier Vajciuškievie & W-Z Orkiestra, Wiktar Szałkiewicz, Aleh Kabzar, Bosae Sonca, ILO & Friends, P0alina Respublika, HandmadE, Re1ikt oraz Sunduk - to gwiazdy tegorocznej, 19. już edycji Festiwalu Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Bardauskaja ... болей »

Jesień Bardów i Wojaczek. "Bardauskaja Voseń 2011"

Koncertem ciekawej ekipy: ILO & Friends oraz W-Z Orkiestra & Źmicier Wajciuszkiewicz kończy się w niedzielę w Białymstoku Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autrorskiej "Bardauskaja Voseń 20011". Finałowy koncert za chwilę, o godz. 15 w Białostockim Teatrze Lalek. To już 18. edycja tego, zmieniającego się z kolejnymi latami festiwalu. Były swego czasu na Jesieni ... болей »

Palina Raspublika laureatką tegorocznej Jesieni Bardów (2011)

Zwyciężyła liryczna piosenka autorska. Jednak wśród zaprezentowanych podczas tegorocznej "Jesieni bardów" utworów nie brakowało muzycznych eksperymentów, akustycznych wykonań utworów rockowych czy klasycznych protest songów. Wykonawcy na 18. już Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej przyjechali do Bielska Podlaskiego z większych i mniejszych miejscowości Białorusi. Zdaniem ... болей »

Festiwal białoruskiej poezji śpiewanej i piosenki autorskiej (2011)

Festiwal „Bardauskaja Vosień ” czyli po polsku „Jesień Bardów” - odbył się po raz już osiemnasty. To święto białoruskiej piosenki autorskiej od piątku prezentowanej na scenach Bielska Podlaskiego i innych miejscowości w województwie podlaskim. To największa impreza Związku Młodzieży Białoruskiej. W niedzielę, ostatnie koncerty w Białymstoku i Hajnówce, zakończyły festiwal. Festiwal ... болей »

Tacciana Biełanohaja: Bielsk dał mi przepustkę do życia twórczego (2010)

Na tegorocznej „Jesieni Bardów” wystąpi Tacciana Biełanohaja – jedna z najbardziej charakterystycznych przedstawicielek poezji śpiewanej, która przywiezie ze sobą nowy program. – W mojej twórczej biografii „Jesień Bardów” jest punktem startowym. Gdy w 2004 roku zwyciężyłam, to stało się to dla mnie przepustką do życia twórczego. Uważam, że ten festiwal był i jest szkołą ... болей »

Цаглінка на лепшы фестываль (2010)

— У таямніцы скажу, што хацелі ў гэтым годзе наладзіць адзін з канцэртаў у Шчытах, — сказаў Міхась Сцепанюк, старшыня Звязу беларускай моладзі, арганізатар XVII Фестывалю „Бардаўская восень”, — але, як відаць па праграме, ... болей »

«Бардаўская восень» скончылася (2007)

Фэстываль завяршыўся канцэртамі на Беластоцкім радыё і ў горадзе Гайнаўцы. У нядзелю гэта была ўжо праграма «Бардаўскай восені». Асноўныя падзеі разгортваліся ў горадзе Бельску Падляскім, што на Беласточчыне. Фэстываль ... болей »

Восень і барды (2005)

Неяк у канцы кастрычніка па радыё падалі, што з беластоцкага парку хтосьці вынес... лаўку і ліхтарык. Ну, падумаў я сабе, пэўна, хлопцы са Зьвязу беларускай моладзі „пазычылі” іх з думкай пра сцэнаграфію “Бардаўскай восені”... ... болей »

Festiwal gwiazd (2003)

Było poetycko, lirycznie, ale przede wszystkim sentymentalnie, bo tegoroczny Festiwal Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej „Jesień Bardów” odbył się po raz dziesiąty. Dlatego też jubileuszowa edycja różniła się nieco od poprzednich. Organizatorzy zrezygnowali w tym roku z części konkursowej. Nie było jury ani nagród, nie mówiąc już o emocjach towarzyszących tego rodzaju ... болей »

Białoruska jesień bardów (2000)

Widowiska muzyczno-teatralne "Ja narodziłsia tut" oraz "Pomidoroff Projekt" w wykonaniu artystów z zespołów rockowych N.R.M. i Krywi będą atrakcjami siódmej edycji białoruskiego festiwalu Jesień Bardów w Bielsku Podlaskim. Impreza odbędzie się w sobotę i w niedzielę w miejscowym domu kultury. Podczas "Jesieni Bardów" zaprezentują się także debiutanci z Polski i Białorusi startujący ... болей »

Ja Naradziłsia Tut (2000)

Na poły prześmiewczy, na poły poważny muzyczny collage białoruskich tekstów - i tych współczesnych, i tych sprzed wojny - można było usłyszeć w niedzielę wieczorem w Bielsku Podlaskim. W ramach tegorocznej Jesieni Bardów wspólny muzyczny projekt, pt. "Ja naradziłsia tut", zaprezentowali muzycy związani z mińskimi grupami Kriwi i NRM. Było i śmiesznie, i poważnie. Na scenie Bielskiego ... болей »

Jesień Bardów 2000. Przegląd białoruskiej poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. (2000)

O miłości, szarych ulicach miasta, codziennych problemach i szukaniu odpowiedzi na pytanie "Jak żyć?" - śpiewali uczestnicy VII Jesieni Bardów - Bielsk 2000, czyli przeglądu białoruskiej poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Tegoroczny przegląd różnił się od poprzednich dość dużą liczbą zgłoszeń - 23 osoby, w tym większość z Białorusi. Do uczestnictwa w Jesieni Bardów ... болей »

Złoty Waśka i Głos Sumienia. Szósta Edycja Białoruskiej Jesieni Bardów (1999)

Bard powinien być głosem sumienia narodu - stwierdził Leon Tarasewicz, współorganizator i sympatyk bielskiej Jesieni Bardów. Niestety, w tym roku ze sceny Bielskiego Domu Kultury żaden głos, a zwłaszcza głos sumienia, nie brzmiał zbyt donośnie. - To prawda, zabrakło kogoś z silną osobowością, charyzmą. Kogoś, kto porwałby i publiczność i jurorów - potwierdził Igor Łukaszuk, ... болей »

Muzyka Sprzeciwu z Odcieniami. Bielska Jesień Bardów (1998)

Koncerty zespołów Nowaje Nieba i Ulis były najmocniejszymi punktami pierwszego dnia odbywającej się w Bielsku Podlaskim V Jesieni Bardów. Zorganizował ją Związek Młodzieży Białoruskiej. Koncerty (po raz pierwszy nie było konkursu) rozpoczął występ Olega Kobzara (na co dzień malarza i grafika). Zaprezentował on pięć ballad. Trzy z nich oparte były na tekstach białoruskiej poetki ... болей »

My się tylko uśmiechamy. V Jesień Bardów (1998)

Album Ludowy okazał się prawdziwym wydarzeniem V Jesieni Bardów w Bielsku Podlaskim. Tamtejsza publiczność przyjęła go entuzjastycznie. "Album" to spektakl, składający się z 26 piosenek, z których każda stanowi obrazek z codziennego życia Zachodniej Białorusi w 20-leciu międzywojennym. Wykonują je artyści najbardziej znanych zespołów rockowych z białoruskiego Mińska: NRM, Nowaje ... болей »

Krajobraz bez Łukaszenki. Białoruska Jesień Bardów (1998)

W sobotę i niedzielę w Bielsku Podlaskim można było usłyszeć największe gwiazdy białoruskiego rocka oraz ich wspólny projekt artystyczny - wielostylową rock-operę "Narodny Albom". Nieprzypadkowo w Bielsku Podlaskim - tam znajduje się największe, obok Hajnówki i Białegostoku, skupisko ponad 200-tysięcznej białoruskiej mniejszości w Polsce, tu więc jest publiczność. Tu ma też ... болей »

Праграма ХХ4 Фэстывалю "Бардаўская Восень 2017"

3 лістапада 2017 г. (пятніца)

18.00 Бельск-Падляшскі - Бельскі Дом Культуры

Адкрыццё Фестывалю

Конкурсная частка

Канцэрт Зорак:

BosaeSonca

Яўген Барышнікаў

ILO&friends

Зьміцер Вайцюшкевіч & W-Z Orkiestra

4 лістапада 2017 г. (субота)

18.00 Бельск-Падляшскі - Бельскі Дом Культуры

Канцэрт Лаўрэатаў Конкурсу

Канцэрт Зорак:

Пэрцэпцыя

Дуэт Сяржука Доўгушава і Аляксандра Ясінскага

Алесь Камоцкі

NAVI BAND

5 лістапада 2017 г. (нядзеля)

15.00 Беласток - Кафэ "Фама"

Канцэрт Лаўрэата Узнагароды Grand Prix

Канцэрт Зорак:

Праект «Hostel» Андруся Такінданга і Аляксандра Ясінскага

NAVI BAND

Праграма суправаджальных мерапрыемстваў

2 лістапада 2017 г. (чацвер)

18.00 Орля – Гмінная публічная бібліятэка

Канцэрт:

Алесь Камоцкі


18.00 Нарва – Гмінная публічная бібліятэка

Канцэрт:

Яўген Барышнікаў


18.00 Нараўка – Гмінны асяродак культуры

Канцэрт:

Сяржук Доўгушаў


6 лістапада 2017 г. (панядзелак)

13.30 Гайнаўка - Комплекс школ з дадатковым навучаннем беларускай мовы ў Гайнаўцы

Канцэрт / сустрэча:

NAVI BAND


18.00 Шчыты-Дзенцялова – Цэнтр Адукацыі і Прамоцыі Беларускай Культуры

Канцэрт / сустрэча:

Алесь Камоцкі


На ўсе канцэрты ўваход вольны.

Чарговасць выступаў можа памяняцца.

Кантакт

ШЧЫТЫ – Звяз у карысць адукацыі і прамоцыі беларускай культуры

Шчыты-Дзеньцялова 5

17-106 Орля

e-mail: sonca@sonca.org

NIP: 542-27-51-205

REGON: 050817185

Старшыня Зьвязу

Ігар Лукашук

tel. +48 602 383 927

e-mail: festiwal@vosien.org