Logo

Pora na bardów, czyli Bardauskaja Vosień (2012)

Przed nami kilka dni z poezją śpiewaną, zaangażowanymi songami, piosenkami autorskimi i satyrycznym spojrzeniem na rzeczywistość. A wszystko - po białorusku. Bo też i festiwal poświęcony jest białoruskim bardom.

"Bardauskaja vosień" do niedzieli odwiedzi kilka miejsc w regionie, w tym Białystok. I, co ważne, na wszystkie imprezy wstęp wolny!

W piątek festiwal trafi do Bielskiego Domu Kultury, gdzie o godz. 18 odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy i konkursowe przesłuchania oraz występy zespołów: Paliny Respublika, HandmadE (po raz pierwszy w Polsce) i legendarnego białoruskiego barda Wiktara Szałkiewicza, bez którego Jesieni po prostu by nie było. W Gródku godzinę wcześniej wystąpi Rel1kt. W sobotę w Bielskim Domu Kultury poznamy laureatów tegorocznej edycji, zagrają także zespoły Rel1kt, Sunduk, Ilo&Friends i Lavon Volski.

W niedzielę z kolei odbędzie się koncert finałowy festiwalu, który odbędzie się w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej (ul. Odeska 1). Warto wpaść, bo rzecz naprawdę jest godna uwagi. Oprócz zdobywcy Grand Prix festiwalu, na scenie zagrają Bosae Sonca, Ilo&Friends, a przede wszystkim niezrównany Zmicier Wajciuszkiewicz i WZ Orkiestra. Koncert rozpocznie się o godz. 15, o tej samej porze w Dubiczach Cerkiewnych zagra Aleh Kabzar, a o godz. 17 w Hajnówce HandmadE.

Tegoroczny festiwal zakończy poniedziałkowy, występ Bosae Sonca w Szczytach-Dzięciołowo.

Festiwal to najstarszy tego typu festiwal białoruskiej piosenki autorskiej i poezji śpiewanej. Poprzez występy klasycznych bardów, twórców piosenek autorskich, czy też akustycznych zespołów rockowych festiwal stara się odzwierciedlać aktualny stan białoruskiej piosenki autorskiej na wielu płaszczyznach, łącząc różne style i kierunki.

http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35233,12742919,Pora_na_bardow__czyli_Bardauskaja_Vosien.html

Прэса

Фэстываль Беларускай Бардаўскай ды Аўтарскай Песні:

Кантакт

ШЧЫТЫ – Звяз у карысць адукацыі і прамоцыі беларускай культуры

Шчыты-Дзеньцялова 5

17-106 Орля

e-mail: sonca@sonca.org

NIP: 542-27-51-205

REGON: 050817185

Старшыня Зьвязу

Ігар Лукашук

tel. +48 602 383 927

e-mail: festiwal@vosien.org